Son Eklenenler

Kart Borcundan Kurtulmanın Kolay Yolu

Ne yaparsanız yapın kredi kartınızın toplam borcunu sıfırlamayı başaramıyorsanız bu durumda siz de yüz binlerce kişi gibi kredi kart borcu taksitlendirme işlemlerinin yapılmasını sağlamalısınız. Zira kart ekstrelerinin zamanında ödenmemesi hatta sadece asgari tutarlarının ödenmesi dahi ciddi bir borç miktarı ile çok yakın zamanda karşı karşıya kalmanızı sağlayabilir. Bu nedenle daha fazla zaman kaybetmeyin ve derhal hangi bankanın kartını kullanıyor olursanız olun, borcunuzun taksitlendirilmesini sağlayın. Bu sayede bütçenizi henüz ilk taksit ayında dahi kontrol altına almaya başlayabileceksiniz.

Bankalar tarafından değil farklı şirketler tarafından gerçekleştirilen kredi kart borcu sıfırlama veya taksitlendirme uygulaması yaptırmış olmanız, kartınızın kullanıma kapandığı anlamına gelmiyor. Kredi kartınızı kullanamaya devam edebilir, ihtiyaçlarınızı karşıladığınızda ödemelerinizi yine kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Bu hizmetlerin yüz güldüren özellikleri sayesinde ekonomik açıdan rahat bir nefes alabileceğinizi söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedeni sizi banka faiz miktarlarını ödeme derdinden de kurtarıyor olmasıdır. Bu işlemleri yaptırmanız halinde bankalar tarafından uygulanan faiz uygulamasına dahil olmayacaksınız.

Zira yapılan araştırmalar ”banka faiz oranları” nedeniyle kredi kartının borcunu ödeyebilecek durumda olan kart sahiplerinin dahi borcunu ödeyemez hale geldiğini ortaya koyuyor. Bu yüzden bir borç kütlesi ile karşı karşıya kalanların, evini, otomobilini satmak zorunda olanların ya da yakınlarından borç istemek durumunda kalanların sayısının azımsanmayacak kadar fazla olduğunu söyleyebiliriz. Şayet bir ödeme planı çerçevesinde borcunuzun yeniden yapılandırılmasını sağlayamazsanız ve taksitler halinde ödemelerinizi başlatmazsanız maalesef bu risk sizin için de geçerli olacaktır.

Bu yüzden hangi açıdan incelerseniz inceleyin sadece ekonomik açıdan değil psikolojik boyutuyla da kredi kartı taksitlendirme uygulamasının sizi ve yaşantınızı ciddi oranda rahatlatacağı aşikar. Bu uygulama sadece Türkiye’de değil dünya genelinde pek çok ülkede yapılmaktadır. Ülkemizde de uzun süredir gündemde olmasının nedeni kart sahiplerinin bankaların kara liste olarak tabir edilen ortak isim havuzuna girmesini engelliyor olmasıdır. Bu sayede ileride kart sahiplerinin kartlarının limitlerini yükseltmesi, banka kredisi kullanmaları gibi hizmetlerden faydalanmaya devam etmeleri mümkün olabiliyor.

”Kredi kartınızın borç taksitlendirme işleminin yapılması” için İnternet ten da istifade edebilirsiniz. Online olarak kart bilgilerinizi girmeniz ve onay vermeniz maksimum 2 saat içerisinde kartınızın borcunun taksitlendirilmesini sağlayabilmektedir. İşlem gerçekleştiğinde kart sahipleri bu konuda bilgilendiriliyor. Son derece kısa bir süre içerisinde taksitlerinizi tamamlamanız mümkün. Ancak isterseniz 36 aylık bir ödeme planı çerçevesinde de ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için size çeşitli taksit seçenekleri de sunulacaktır.