Son Eklenenler

Kredi Kartı Borcunuzu Taksitlendirin

Ülkemizde ekonomide yaşanan çalkantılar sebebi ile çoğu kişi fazlası ile yüksek bir gelir düzeyine sahip olamıyor. Ortalama bir gelir düzeyine sahip olan kişiler yapmak istedikleri harcamaları gerçekleştirebilmek için sahip oldukları yüksek limitli kredi kartlarını kullanıyorlar. Ancak hem otonom harcamalarını gerçekleştirebilecek hem de kart borçlarını ödeyecek düzenli bir gelire sahip olmayan kişiler, ay sonunda gelen yüksek borç miktarına sahip ekstreler sebebi ile maddi anlamda sıkıntı yaşıyorlar. Ödenmesi neredeyse imkansız olan kredi kartı borçları sebebi ile çoğu kişi hem maddi hem de manevi olarak zor bir dönem geçiriyor.

Gelir düzeyi ile orantılı olarak aylık harcama yapamayan kişiler, yüksek meblağlı kart borçlarını her ay ödenmesi gereken minimum ödeme tutarını ödeyerek kapatmaya çalışıyorlar. Ancak bankalar borcun tamamı ödenmediği için yüksek oranlara sahip borç faizleri uyguluyor ve her ay borcunuzun katlanarak artmasına sebep oluyor. Bu nedenle asgari ödeme tutarını yatırarak borcunu kapatmaya çalışan kişilerin kartları kullanıma kapatılıyor ve yasal takip sürecine giriliyor.

Kredi kartları borçları ile başa çıkamayan kişiler bankalardan kredi çekerek kart borçlarının tamamını kapatmak ve aylık taksitlerle çektikleri krediyi ödeme planını uygulamaya koyuyorlar. Ancak bankalar herkese kolaylıkla kredi vermediği için, yapılan başvuruların büyük bir kısmı reddediliyor.

Kredi kartınızın borcunu bankalara bağlı kalmadan kapatmanızın başka bir yolu da bulunmaktadır. Kredi kartı borcu taksitlendirme sistemi adı verilen bu yöntemde aracı bir firma kart borcunuzu sizin yerinize bankanıza ödüyor ve bunun karşılığında sizden belirli bir komisyon alıyor. Kart borcunuzun tamamı ödendikten sonra aracı firma yatırılan borcun tamamını ve sizden alınacak olan komisyonun toplamını kredi kartınızdan uygun bir şekilde taksitlendirerek çekiyor. Böylece kart borcunuzun tamamını gelirinizi aşmayacak aylık taksitlerle ödeme imkanına sahip oluyorsunuz. Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi sayesinde borcunuzun tamamı ödendiği için herhangi bir faiz ödemek durumunda da kalmıyorsunuz.

Kredi kartı borcu taksitlendirme sisteminden yararlanabilmek için borcunuzun olduğu kartın kullanıma kapalı olmaması ve yasal takibe girmemiş olması gerekmektedir. Kartınızın limitinin borcunuzu ve sizden alınacak olan komisyonu da karşılıyor olması gerekmektedir. Eğer borcunuzun bulunduğu kartınızın limiti komisyonu karşılamak için yeterli değilse, limiti yeterli olan başka bir kredi kartınızı kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi için kullanabilirsiniz.

Birden fazla kredi kartı borcunuz bulunuyorsa, kredi kartı borcu taksitlendirme sisteminden yararlanarak tüm borçlarınızı rahatlıkla taksitlendirebilirsiniz. Bu sistemde herhangi bir sayı sınırlaması bulunmamaktadır.