Son Eklenenler

Kredi Kartı Ödemeleri İçin Yeni Sistem

Kredi Kartı Ödemeleri İçin Yeni Sistem

Kredi kartı kullanımı alışverişlerde ve borçların ödenmesinde sağladığı kolaylık bakımından günlük yaşamın bir parçası haline gelmiş bulunmaktadır. Belirli şartları sağlayan kişilerin istedikleri bankadan bir kredi kartı edinebilmeleri mümkün olabilmektedir. Ancak kredi kartı ile harcama yapmak ne kadar keyifli ise ödemesi de birçok sefer bir o kadar zorlu olmaktadır. Kredi kartı kullananlar için geliştirilmiş ve ödeme kolaylığı sağlayan yeni bir sistem oluşturulmuş durumdadır. Kredi kartı taksitlendirme sistemi olarak bilinen bu uygulamada kişinin borcu tek seferde bankaya ödenmekte ve kart sahibi borcu ödeyen kuruma taksitlendirilmiş halde ödemesini yapmaktadır.

Yüksek Kredi Kartı Borçlarınızdan Faizsiz Kurtulun

Kredi kartının en tehlikeli yanlarından bir tanesi borçların her ay sonunda kapatılmaması durumunda borcun faizlenmeye başlamasıdır. Kredi kartları dikkatli kullanmamaları durumunda kişinin altından kalkamayacağı borçlara girmesine neden olabilmektedir. Tüketiciyi koruma kanunu kapsamında kredi kartı sahipleri için daha rahatlatıcı koşullar sağlanmış olsa da borçların faizlendirilmesi konusunda değişen bir durum olmamıştır. Dolayısıyla kişinin harcadığından çok daha fazlasını ödemesi söz konusu olabilmektedir. Kredi kartı ödemeleri birikmiş kişilerin bankalar yerine kredi kartı borcu taksitlendirme hizmeti veren kurumlara ödeme yapması mümkün olabilmektedir. Böylece her ay katlanan faizden kurtulmuş olunacak ve ödemeler daha küçük miktarlar ile yapılacaktır. Bu sistem bankada sürekli işleyen kredi kartı faizini durdurduğundan son dönemlerde tercih edilmeye başlanmıştır.

Kart Borcu Taksitlendirmeyi Kimler Yapar?

Kart borcu taksitlendirme bu iş özel olarak çalışan firmalar tarafından yapılmaktadır. Firmalara başvuru internet üzerinden ya da şahsi olarak yapılabilmektedir. Belirli sözleşmeler imzalandıktan sonra kart sahibi artık bankaya değil firmaya borçlu olmaktadır. Borç taksitlendirme hizmetinde bu işi yapan firmaların bankalara göre bir takım avantajları bulunmaktadır. Banka ödemelerinde kişi büyük borçları için her ay düzenli ödeme yapsa da ertesi ay faiz eklenmesinden dolayı borcu sürekli katlanmaktadır. Taksitlendirme sisteminde ise firmanın aldığı komisyon borç üzerine eklenmekte ve bu toplam borç tek seferde taksitlendirilmektedir. Yani kişi borcunu her ay sabit bir rakam olarak öder faiz katlanması gerçekleşmez. Dolayısıyla kart taksitlendirme büyük borçları olan kişiler için oldukça cazip bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kart Borcu Taksitlendirmede Uygulanan Vade Sistemi

Peki kart taksitlendirme nasıl yapılır? Bu işlem için kart sahibinin öncelikle güvenilir bir firmaya başvurması gerekmektedir. Uygun vade oranlarına sahip, bankaları aratmayacak oranlar ile müşterilerini zora sokmayan, tecrübeli güven uyandıran firmalar ile çalışan bir kart sahibi her zaman karlı çıkacaktır. Bu hizmeti veren firmaların kişinin gelir düzeyine göre borcu 9,12 ya da 36 ay gibi taksitlere bölmesi mümkün olmaktadır. Bu taksitlendirme firmalara göre değişse de taksit sayısı arttıkça yani borç ne kadar fazla aya bölünürse firmanın borç üzerine eklediği vade oranı da artacaktır. Yani asgari düzeyin üstünde bir gelir düzeyi olan kişilerin borçlarını taksitlendirirken en kısa sürede ödemelerini kapatmaları tavsiye edilmektedir.

Kart Borcu Taksitlendirme İçin Şartlar Nelerdir?

Kredi kartı borç taksitlendirme hizmeti bankalar tarafından da verilmektedir. Ancak bunun bir tuzak olduğu bankaların kullandıkları faiz oranlarına bakıldığında rahatlıkla anlaşılmaktadır. Bu sistemden yaralanabilmek için ise mevcut kartınızın bazı kriterleri sağlıyor olması gerekmektedir. Kartınızı taksitlendirebilmek için öncelikle kartın açık olması gerekmektedir. Bu şartı sağlayan kartın buna ek olarak borcundan dolayı takipte olmaması gerekmektedir. Avukatlık veya icralık olan kredi kartları için taksitlendirme yapılamamaktadır. Uygun şartları sağlayan kart borçlarının taksitlendirilmesinin yanında bu taksitlerinin ödenmesinin ötelenmesi de mümkündür. Kişinin firma ile görüşüp böyle bir fırsattan da yararlanması söz konusu olabilmektedir. Kredi borcunu taksitlendirme hizmetinden sonra da kart kullanıma açık kalmaktadır.