Son Eklenenler

Kredi Kartlarının Birikmiş Borcu ve Çözümü

Kredi kartınız ile ödeyebileceğinizden çok daha fazla oranda harcama yapmanız, bu hatayı sadece bir defa yapmış olsanız dahi bütçenizin zora girmesini beraberinde getirecektir. Şayet limitinizi aşmanız halinde hazırlıklıysanız yani kredi kartınızın ekstresini ödeyecek bir birikiminiz varsa, sizin için bu bir sorun olmayacaktır. Ancak hazırlıksız yakalanmanız halinde maalesef tehlike çanları çalmaya başlayacak. Çünkü asgarisini ödeyebildiğiniz kredi kart borcu banka tarafından faiz uygulamasına alınacak.

İşte bu durumda banka faiz oranları ile uzun süre zaman geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Sadece birkaç ay arka arkaya kredi kartınızın asgari tutarını ödemeniz, toplam borcunuzun bir hayli yükselmesine sebep olacak. Ancak siz de pek çok kişi gibi alternatif yöntemlere yönelirseniz bu durumda banka faiz uygulamasından da kurtulmuş olabilirsiniz. Bu alternatif kredi kartından kurtulma yöntemi aynı zamanda faizden uzak kalmanızı sağlarken bütçenizi de hiç zorlamadan toplam borcunuzdan kurtulmanıza olanak tanıyor. Elbette kredi kartınız iptal olmuyor ve kartınızı kullanarak harcama yapmaya devam edebiliyorsunuz.

Peki, bunu nasıl başaracaksınız? Bunun için bankaların kapısını çalarak ihtiyaç kredisi talebinde bulunmanız ve yeni bir borcu bütçenize yüklemenize hiç gerek yok. Siz de kredi kart borcu taksitlendirme uygulamasından istifade edebilirsiniz. Hangi bankanın kredi kartını kullandığınıza bağlı olmaksızın ve borç tutarınıza bakılmaksızın toplam borcunuz dilediğiniz kadar taksite bölünebiliyor. Bu sayede rahat bir ödeme planına sahip oluyor, borcunuzu taksitler halinde ödeyerek sıfırlıyorsunuz. Size sunulan vade seçenekleri 36 aya yani 3 yıla kadar uzayabildiği için banka kredisi kullanmanıza ve yeni bir borcun yükünü ekonominize eklemenize hiç gerek kalmıyor.

Son derece avantajlı olan bu yöntem ile ödemeniz gereken tutar sadece yaptığınız harcamalar yani kredi kartınızın toplam borcu miktarında oluyor. Elbette bu işlemi yapmanıza olanak tanıyan web sitesi tarafından küçük bir oranda komisyon talep edilebiliyor. Ancak bu komisyon bedeli bankaların uyguladığı faiz oranları ile kıyaslandığında çok daha cüzi oranlarda kalıyor. Bu yüzden günümüzde yüz binlerce kişi kredi kartı taksitlendirme uygulamasından faydalanmayı tercih ediyor. Bu sayede bütçesini yeniden kontrol altına alabiliyor.

Bu uygulamanın hangi esaslara dayandığını ve ne şekilde gerçekleştirildiğini öğrenmek için internette online olarak borç taksitlendirme uygulaması hakkında araştırma yapabilirsiniz. Böylece tüm detayları ile kredi kartınızın borcunu nasıl taksitler halinde ödeyebileceğinizi öğrenmiş olacaksınız. Aynı zamanda bu işlemi de internet üzerinden, güvenebileceğiniz web siteler aracılığı ile yapmanız mümkün olabiliyor. Sitelerden danışma hizmetleri de alabilirsiniz, üstelik ücretsiz!