Son Eklenenler

Son yıllarda, kredi kartı borç batağında olan kullanıcıların sayısı büyük bir hızla artıyor

Türkiye’de, en çok kullanıcısı bulunan bankalardan biri de İş Bankası’dır. İş bankası Maximum kartı borçlarınızı taksitlendirmek artık çok daha kolay. Birkaç dönem boyunca kredi kartınızı ödemekte zorlanıyorsanız, İş Bankası kredi kartı taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz. Sonrasında size özel bir ödeme planı oluşturulacak. Böylece, her ay kredi kartınızın sadece asgari tutarını ödemek yerine, toplam borcunuzun ödenmesinin ardından, siz sadece borcun toplamına dair yapılan taksitlendirmeleri ödemiş olacaksınız. Bankaların yüksek faiz oranları ile birlikte, birkaç aylık gecikmelerinizde ciddi anlamda faiz ödemeniz gerekebilir. Onun yerine, kredi kartınızı kullanıma kapatmak için, kredi kartı taksitlendirme işlemlerini tercih edebilirsiniz.

Son yıllarda, kredi kartı borç batağında olan kullanıcıların sayısı büyük bir hızla artıyor. Hal böyle olunca da, tüm bankalar için olduğu gibi, İş Bankası kredi kartı taksitlendirme yöntemini de tercih edebilirsiniz. Türkiye’de çoğu insanın yaşamını önemli ölçüde etkileyen kredi kartı borçları, sadece yaşam kalitesini değil, aynı zamanda kişilerin psikolojik hayatını da olumsuz olarak etkiliyor. Toplam borcu, maaşının çok daha fazlası olan kişiler, kredi kartlarının dönem borcunu ödemek yerine, asgari tutarını ödemek zorunda kalıyor. Hal böyle olunca da, İş Bankası Maximum kart kullanıcıları, yıllık %50 faiz oranları ile karşı karşıya kalıyor ve borçları giderek katlanıyor. Bu nedenle, ödediğiniz borçlar da bir şey ifade etmiyor. Onun yerine, sizin adınıza yapılan borcun ödeme işlemini taksitlendirerek ödeyecek ve borcunuzun tamamını, bir sene gibi bir sürede kapatmış olacaksınız.

Kredi kartı borcunuzu kapatmaya mı karar verdiniz? Eğer Maximum kart kullanıcısıysanız, İş Bankası kredi kartı taksitlendirme olanağından yararlanabilirsiniz. Taksitlendirme, kart borcunu kapatmak isteyen tüketicilerin en çok tercih ettiği yöntem oluyor. Siz de kart borçlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, borcunuzu vadeli bir şekilde geri ödeyerek, kartınızı işleme kapatabilir ve borçsuz, yeni bir hayata başlayabilirsiniz. Bu konuda, birçok finans şirketi hizmet veriyor. Alışveriş vade farkı olarak da bilinen bu borç kapatma işleminin ücretini, ayrıca kredi kartı borcunuzu, 12 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeyebiliyorsunuz. Bu nedenle, özellikle borç batağında olan kredi kartı kullanıcıları için en ideal yöntem, kredi kartı taksitlendirme gibi görünüyor. Peki, bu firmalara ödeyeceğiniz komisyon miktarı ne kadar? Genellikle %10 civarında bir rakamı, bu firmalara komisyon olarak ödemeniz gerekiyor. Yani 4000 TL’lik bir kredi kartı borcunuzu kapatmak istiyorsanız, 400 TL’sini, taksitlendirmeyi yapacak firmaya ödemeniz gerekecek. Bankaların yıllık faiz oranları düşünüldüğünde, borcunuzu kapatmak için ödeyeceğiniz bu tek seferlik komisyon, çok da yüksek gibi görünmüyor.